• I MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH W TRZCIANIE

• 9 marca w Zespole Szkół Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie k. Rzeszowa odbył się II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL SMART pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego.  Na platformie Quizizz w konkursie wzięło udział trzydziestu siedmiu uczestników z czternastu szkół, a aż trzy nagrody przypadło uczennicom klas ósmych naszej szkoły.  Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Szymańska, natomiast wyróżnienia otrzymały Martyna Matuła i Zuzanna Pieniek.

Gratulujemy sukcesów!

• „English Special Days”

• W związku z przystąpieniem w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „English Special Days”, przybliżamy efekty jego realizacji na półmetku naszej pracy. Projekt jest wdrażany w ramach innowacji w oddziale „0” i ma na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć dni nietypowych. Jak do tej pory, zrealizowaliśmy cztery kręgi tematyczne: 1. Autumn (jesień); 2. Fairy tales (bajki, baśnie); 3. Winter (zima); 4. Pizza Day (Dzień pizzy). Dzieci chętnie angażują się w zabawy ruchowe, słowne i artystyczne.

Z zaciekawieniem odgadują zagadki, grają w kalambury i śpiewają piosenki z wykorzystaniem nowego słownictwa. Niejednokrotnie wykazują się wiedzą, która zaskakuje na poziomie językowym. Z dumą opowiadają skąd nauczyli się nowych słówek: rodzeństwo, bajki, zajęcia dodatkowe. Niejednokrotnie dziwią się, że to słownictwo może im się przydać do porozumiewania i zabawy (piosenki, rymowanki). Przed nami jeszcze cztery podobne zajęcia, a póki co prezentujemy kilka zdjęć zrobionych podczas zabawy z językiem angielskim.

Lucyna Stasiła