• Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 od 18.09.2023 r.

• Przyjazd do szkoły od poniedziałku do piątku

7:05 Trzebuska Kąty

7:05 Trzeboś ul. Leśna

7:10 Trzeboś ul. Dolna obok SP nr 3

7:15 Trzeboś skrzyżowanie

7:35 Trzeboś ul. Górna

Odjazd ze szkoły

poniedziałek - I kurs 12:30  -  II kurs 15:15

wtorek - I kurs 13:25  -  II kurs 15:15

środa - I kurs 13:25  -  II kurs 15:15

czwartek - I kurs 13:25  -  II kurs 15:15

piątek - I kurs 12:30  -  II kurs 14:20

• Rozpoczęcie roku i pasowanie na ucznia

• Dnia 4 września 2023 r. w Zespole Szkół w Trzebosi odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po mszy św. cała społeczność szkolna zebrana na sali gimnastycznej wysłuchała części artystycznej przygotowanej przez p. mgr Agnieszkę Ożóg i p. mgr Marię Słobodzian. Występujące uczennice podkreślały, że wszyscy są na początku szkolnej wędrówki i dopiero w czerwcu przyszłego roku ujrzą jej koniec. Zachęcały również do wytrwałego pokonywania różnych przeszkód pojawiających się na drodze, zdobywania jak najlepszych stopni i godnego reprezentowania szkoły. Ponadto przypomniały o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej i bohaterach, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Następnie Pani Dyrektor – mgr Lucyna Korzenny wygłosiła przemówienie, w którym rozpoczęła rok szkolny 2023/2024, a także życzyła uczniom owocnej nauki, a nauczycielom wytrwałej pracy. W tym dniu nastąpiło również pasowanie na uczniów dzieci rozpoczynających naukę w pierwszej klasie.

Agnieszka Ożóg

Pasowanie na uczniaW dniu 4 września 2023r. wszyscy  uczniowie rozpoczęli naukę. Dla dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej był to wyjątkowy dzień.  Oczywiście wspólnie z rodzicami  byli na uroczystej mszy w kościele parafialnym w Trzebosi  i wysłuchali przemówienia pani Dyrektor Szkoły  na sali gimnastycznej. Gdy starszacy rozeszli się do swoich sal lekcyjnych pierwszacy ciągle czekali na ważną chwilę. Z pomocą swoich rodziców przebrali się w odświętne niebieskie togi, na głowę założyli biret. W obecności pocztu sztandarowego szkoły odśpiewaliśmy hymn państwowy. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie skierowane do dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej  i ich rodziców.  Dzieci wspólnie złożyły ślubowanie (...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(...), a następnie każde z nich zostało uroczyście pasowane na ucznia wielkim ołówkiem.   Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki. Oczywiście, każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w tym szczególnym uczniowskim  stroju. Do grona szkolnej społeczności wstąpiło łącznie 22 dzieci.Cieszymy się, że jesteście uczniami naszej szkoły! Życzymy Wam samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!
            B. Mrożkiewicz