• Projekt Mystery Country

          • Za nami pierwsze spotkanie wirtualne w ramach projektu Mystery Country. Kilka tygodni temu dołączyliśmy do grupy nauczycieli w ramach platformy eTwinning zrzeszającej pedagogów z całej Europy i nie tylko. Tym razem grupa anglistów z kilku krajów stworzyła grafik swoich lekcji i po ustaleniu wspólnych godzin możemy się łączyć podczas lekcji, aby osiągnąć konkretny cel. Uczniowie z obydwu krajów muszą odgadnąć z jakim państwem oraz miastem się połączyli. Po zadaniu sobie nawzajem 10 pytań każda grupa powinna wiedzieć, gdzie znajdują się ich rówieśnicy.

            Nasze klasy ósme poradziły sobie z tym zadaniem szybciej niż „przeciwnicy”. Musieli jednak przestrzegać kilku zasad. Najważniejszym warunkiem było posługiwanie się wyłącznie językiem angielskim, aby nie ułatwić zadania innym, na wypadek, gdyby ktoś rozumiał język polski. Wystrój sali też nie mógł żadnym szczegółem zdradzać naszego pochodzenia.

            Każda grupa miała przydzielone inne zadania (pytający, odpowiadający, notujący odpowiedzi, przeszukujący Internet, przekazujący uwagi między grupami, oraz prowadzący dokumentację).

            Po około 30 minutach okazało się, że połączyliśmy się ze szkołą w Belgii, a konkretnie z miasteczkiem Hannut. Nasi koledzy, po błędnej próbie ustalenia naszego położenia (Albania), również odgadli kim jesteśmy. Niestety zostało bardzo mało czasu na dopytanie o ciekawostki dotyczące naszych krajów. Zdążyliśmy się jednak pochwalić, że lubimy jadać pierogi. Nie ukrywam też, że niektórzy Belgowie prosili o numery telefonów do polskich koleżanek. No tak. A miało być edukacyjnie.

             

            Lucyna Stasiła

          • Podsumowanie szkolnego konkursu pięknego czytania pt. „Mistrz pięknego czytania”

          • Szkolny konkurs pięknego czytania pt. „Mistrz pięknego czytania” odbył się 10 marca 2023 r. w bibliotece szkolnej.  Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie umiejętności interpretacji czytanego tekstu i budzenie zainteresowań czytelniczych. Do konkursu przystąpili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy najładniej czytali w klasie.

            Organizatorzy powołali komisję konkursową w skład, której wchodziła: mgr Jadwiga Plizga i mgr Magdalena Kucia. Jury oceniało walory pięknego czytania według następujących kryteriów: technika czytania, stosowanie środków ekspresji artystycznej i ogólna postawa artystyczna.

            Konkurs umożliwił wyłonienie „Mistrza pięknego czytania” w kl. I, II i III edukacji wczesnoszkolnej. Nagrodzeni uczniowie to:

            • Filip Plizga (kl. I),
            • Szymon Grygiel (kl. II),
            • Hubert Dziadosz (kl. III).

            Ponadto wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowy dyplom, ocenę celującą z edukacji polonistycznej i uwagę pozytywną. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

             

            Organizatorzy konkursu: Justyna Kuduk, Agnieszka Ożóg, Lucyna Piersiak i Weronika Osetek.

          • Dzień Kobiet

          • Dnia 8 marca 2023 r. świętowano w naszej szkole Dzień Kobiet. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta chłopcy składali dziewczynkom, a także nauczycielkom życzenia i wręczali kwiaty lub drobne upominki. Ponadto cała społeczność szkolna uczestniczyła w przedstawieniu przygotowanym z tej okazji przez uczniów pod opieką p. dr Przemysława Prucnala i p. mgr Janusza Chorzępę. Następnie pani dyrektor mgr Lucyna Korzenny podziękowała za przygotowanie części artystycznej oraz życzyła wszystkim dziewczynkom i kobietom, żeby czuły się wyjątkowe nie tylko w tym dniu, ale również przez cały rok.

          • Wizytacja kanoniczna

          • Dnia 6 marca 2023 r. odbyła się w naszej szkole wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Najpierw pani dyrektor mgr Lucyna Korzenny przywitała uroczyście przybyłych gości: Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, który pojawił się w towarzystwie dziekana ks. Jerzego Uchmana, proboszcza Trzebosi ks. Józefa Fili i wikarego ks. Kamila Bambrowicza. Pani dyrektor wyraziła radość z ich przybycia w imieniu całej społeczności szkolnej zebranej na sali gimnastycznej. Ponadto krótko przedstawiła historię naszej szkoły i zaprosiła na część artystyczną, podczas której uczniowie przypomnieli wszystkim postać patrona szkoły bł. ks. Bronisława Markiewicza.

            Całe przedstawienie ubogaciły pieśni wykonywane przez Szkolną Grupę Artystyczną „Mała Kalinka”. Po części artystycznej Ksiądz Biskup podziękował wszystkim za wspólnie spędzone chwile i przypomniał wartości, którymi powinien kierować się młody człowiek. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Później wyjątkowy gość dokonał pamiątkowego wpisu do „Szkolnej Księgi Gości”.

            Następnie goście i wszyscy pracownicy szkoły udali się na poczęstunek przygotowany na stołówce. Wizyta tak szanownych osób była wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.