• Dzień Papieski

          • 18 października 2022r cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Dnia Papieskiego. Zgromadzonym w kościele, uczniowie odpowiedzialni za program artystyczny, przypomnieli postać Jana Pawła II. Mogliśmy zasłuchać się w jego słowa aktualne również i dziś. Bardzo ważnym momentem tej uroczystości była modlitwa różańcowa, którą podjęliśmy w ramach międzynarodowej kampanii Milion dzieci modli się na różańcu. Modlitwę ofiarowaliśmy w intencji pokoju na całym świecie. Sptkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni Barka.

          • Szkolny konkurs fotograficzny pt. Wakacje na fotografii

          • Szkolny konkurs fotograficzny pt. Wakacje na fotografii trwał od 12.09.2022 r. do 26.09.2022 r. W tym czasie organizatorzy gromadzili zdjęcia od uczniów kl. I-III edukacji wczesnoszkolnej. W sumie do konkursu przystąpiło 15 uczestników. Komisja dokonała przeglądu zdjęć zgodnie z regulaminem i wykonała wystawę na tablicy przy wejściu do szkoły. Zebrane fotografie przedstawiają polskie i zagraniczne miejsca, które swoim pięknem zachwycają oglądających. Niezwykłe zdjęcia ukazują różne krajobrazy, budowle i zjawiska np.:

            1. Skalne Miasto Adrspach w Czechach
            2. Zachód słońca nad Morzem Czarnym w Bułgarii
            3. Księżycowy krajobraz Kapadocji w Turcji i Safari w Parku Narodowym na Sri Lance
            4. Zachód słońca nad Morzem Bałtyckim i kutry w Bobolinie nad Morzem Bałtyckim
            5. Morskie Oko w Tatrach
            6. Kasprowy Wierch - szczyt w Tatrach Zachodnich
            7. Panorama z wieży widokowej w koronach drzew w Krynicy Zdrój
            8. Ruiny kościoła w Trzęsaczu nad Morzem Bałtyckim
            9. Polańczyk nad Soliną
            10. Fontanna multimedialna we Wrocławiu
            11. Wyspa Grodzisko na Jeziorze Rożnowskim
            12. Panorama Grebasticy w Chorwacji
            13. Zakopane i okolice
            14. Okolice Narbonne nad Morzem Śródziemnym we Francji
            15. Pieniny

            Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę ufundowaną przez organizatorów.
            Nagrodzeni uczniowie to:
            I miejsce - Milena Świątoniowska, Michał Piękoś, Kamil Osetek, Alicja Matuła
            II miejsce - Kacper Sawicki, Nina Szczepanik, Ksawery Ożóg, Tymon Gaweł
            III miejsce - Klara Kraska, Igor Ożóg, Szymon Grygiel, Zuzanna Cisek
            Wyróżnienie - Martyna Zdeb, Emilia Bełz

            Gratulujemy zwycięzcom wyczucia chwili i artystycznego ujęcia niezwykłych miejsc na fotografii. Dziękujemy uczniom za udział w pierwszym powakacyjnym konkursie.

            Organizatorzy:
            Małgorzata Kula i Agnieszka Ożóg

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października w Zespole Szkół w Trzebosi odbyła się akademia 
            z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali nauczycielom za troskę, poświęcenie, życzliwość okazywaną każdego dnia. Wesołym przerywnikiem był krótki pokaz mody nauczycielskiej.

                 Pani Dyrektor,  nauczycielom oraz  wszystkim pracownikom szkoły  pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia :dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień , satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń.
            Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

             

            Uczniowie i organizatorzy akademii

          • 13 ROCZNICA NADANIA IMIENIA

          • 3 października br. świętowaliśmy już 13 rocznicę nadania imienia naszej szkole oraz poświęcenia sztandaru.
            Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli wszystkim życiorys bł. Bronisława Markiewicza oraz zaprezentowali kilka wierszy o naszym patronie. Wszystko to uświetniły piosenki w wykonaniu zespołu "Kalinka".

             

          • Kazimierz Dolny „ Perła renesansu”

          •      W jesienny dzień 29 września uczniowie z klas VII oraz VIII A i B wraz z wychowawcami Małgorzatą Żarek, Krystyną Welc oraz Dariuszem Decem wyjechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.          Naszym celem było poznanie piękna architektury renesansu na przykładzie XVII wiecznego miasta kupieckiego położonego między wzgórzami, a Małopolskim Przełomem Wisły.

                 Malowniczy widok miasta i rzeki podziwialiśmy z Góry Trzech Krzyży przypominającej Golgotę. Następnie wspinaliśmy się na wieżę ruin zamkowego kompleksu wzniesionego za Kazimierza Wielkiego. Stąd rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Wisłę płynącą tutaj w głębokiej dolinie przypominającej kanion. U podnóża zamku stoi zadziwiająca fara, która niegdyś gotycka, na przełomie XVI i XVII wieku przebudowana została w duchu renesansowym. Jej wnętrze pachniało duchem wieków, a jej organy są  najstarszym zachowanym w całości tego typu instrumentem  w Polsce. Z fary kilka kroków prowadziło na rynek. Otaczają go kamieniczki dawnych kupców, szlachty i mieszczan, w tym najlepiej zachowane w Polsce renesansowe Kamienice Przybyłów, zdobione koronkowymi attykami na fasadach. Wzdłuż Bulwaru Nadwiślańskiego oglądaliśmy zabytkowe spichlerze, dzięki którym miasto przez wieki się rozwijało i funkcjonowało. Po skosztowaniu pysznego ciasta „Kazimierzowskich Kogutów” i zrobieniu zakupu pamiątek udaliśmy się do jednego z najpiękniejszych polskich uzdrowisk Nałęczowa. Kurort swoimi walorami leczniczymi i spokojem przyciągał wielu znanych pisarzy i malarzy. Tu zwiedziliśmy muzeum Stefana Żeromskiego, w którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu i twórczości pisarza. Na koniec po krótkim wypoczynku w parku zdrojowym, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

                 Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólny wyjazd.

            Dariusz Dec