• Pomoc Ukrainie

• Zespół Szkół w Trzebosi przyłączył się do akcji prowadzonej przez szwedzką Fundację OperationAid, której celem jest pomoc mieszkańcom Ukrainy poprzez zbiórkę produktów żywnościowych, artykułów higienicznych, odzieży, lekarstw oraz śpiworów i koców. W zbiórkę włączyło się 36 osób. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz pani mgr M. Sidor i pani mgr inż. A. Mazgaj za przewiezienie darów i przekazanie ich koordynatorowi akcji ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. S. Kostki w Trzebosi.

Opiekunowie RSU

• „Jeszcze Polska nie zginęła”

• ​​​​​Z ogromną radością, po dłuższym czasie restrykcji i obostrzeń, wracamy w naszej szkole do tradycyjnych akademii. Tym razem, w przeddzień 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wzięliśmy udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy V b oraz szkolny zespół Kalinka.

Z rozrzewnieniem posłuchaliśmy piosenek patriotycznych, które od wielu lat nucą pokolenia naszych rodziców i dziadków. Z pewnością niejednemu zakręciła się łza w oku na dźwięk znanych słów i melodii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia. Również tym, którzy zadbali o odświętny wygląd naszej placówki. Tak zdajemy egzamin z naszego patriotyzmu i tego uczymy nowe pokolenia.

11 listopada zgromadziliśmy się natomiast w kościele parafialnym. Razem z panią dyrektor mgr Lucyną Korzenny oraz pocztem sztandarowym, wzięliśmy udział w mszy świętej, po czym złożyliśmy wieńce i znicze przy Kopcu Wolności i Niepodległości.

„Ojczyzna wolna, znowu wolna!”

mgr Joanna Wąs

mgr Lucyna Stasiła

• SKIERUJ SWE SERCE NA DOBRO !!!!

• Szkoła podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi

we współpracy z Zespołem Szkół w Trzebosi

oraz Szkoła Podstawową nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi

ogłaszają zbiórkę produktów żywieniowych

Wraz z Polskimi członkami szwedzkiej Fundacji OperationAid chcemy pomóc w działaniach na terenie ogarniętej wojną Ukrainy. Grupa wolontariuszy przygotowuje paczki żywnościowe składające się z 15-18 produktów, które trafiają prosto do rąk ludzi potrzebujących. Transporty zawożą dary do miejsc,
            w których pomoc jest niezbędna. Często taka paczka jest wyżywieniem dla 4-osobowej rodziny.

Produkty, których potrzebujemy:

• ryż ( w woreczkach)
            • groszek w puszce
            • pomidory w puszce
            • konserwy mięsne
            • kawa (najlepiej mielona)
            • makaron (różne rodzaje)
            • kukurydza w puszce
            • płatki owsiane
            • konserwy rybne
            • musy Kubusie
            • kasza (najlepiej gryczana, jednak może być każda inna)
            • herbata (w podłużnych pudełkach, nie w kwadratach)
            • pieczywo chrupkie (każde inne zepsuje się w transporcie)
            • marmolada lub dżem (tylko w plastikowych opakowaniach)
            • landryny, cukierki na wagę, czekolada lub inne słodycze
            • zapałki

Produkty mogą być różnych firm, bardziej się liczy kształt opakowania, ponieważ muszą zmieścić się do paczki. Ponadto żaden z artykułów nie może być w szklanym pojemniku (np.. słoiku), ze względu na ryzyko rozbicia go podczas transportu.

LICZYMY NA WAS !!!!! DOBRO WRACA !!!!!

ZBIÓRKA TRWA DO 20 LISTOPADA 2022 r.

Z racji jesiennej pory i zbliżającej się wielkimi krokami zimy potrzebne będą również:

• śpiwory i koce
            • ciepłe ubrania
            • kurtki, skarpety, czapki, rękawiczki, odzież termiczna
            • latarki, baterie do nich
            • świece, które palą się przez dłuższy czas
            • leki na grypę, syropy na kaszel ( dla dzieci i dorosłych)
            • mysło, pasta do zębów
            • pieluchy (rozmiary 3,4,5)
            • karma dla zwierząt

Zbiórka będzie prowadzona do 20 listopada 2022 r. Wymienione rzeczy należy włożyć do reklamówki, pudełka z karteczką - imię i nazwisko ucznia, klasa. Reklamówki przynosimy do:

p. Tomasza Korzenny, p. Konrada Jabłońskiego, p. Marii Słobodzian (sala 57 czyli pokój nauczycielski).

Plakaty dotyczące akcji będą zawieszone na tablicy ogłoszeń RSU.

Za udział w akcji uczniom zostaną przydzielone dodatkowe punkty z zachowania.

Opiekunowie RSU