Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr 2/2022 rozstrzygniecie_zapytania_ofertowego_2_2022.docx
ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 2/2022
Zapytanie ofertowe
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 2/2022
pn: „Zakup i dostawa: materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości” .
Szczegóły zapytania w zakładce BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ - przetargi
zapytanie_ofertowe_2_2022_laboratoria_przyszlosci.docx
Turniej Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej
W dniu 7 czerwca 2022 roku już po raz trzynasty, po dwuletniej przerwie, w Szkole Podstawowej nr 1
w Trzebosi odbył się Turniej Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej. Tegorocznej edycji przyświecało
hasło: „Woda - nasz naturalny skarb”.
Głównym zadaniem zmagań turniejowych był test wiedzy z pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki,
geografii, biologii i chemii. W drugiej części trzyosobowe drużyny podjęły się rozwiązania zadań
otwartych. Na zakończenie odbyły się zacięte rozgrywki w słynnym gradzie pytań. Do zmagań
przystąpiło w tym roku 7 drużyn ze szkół z naszej gminy.
Do końca turnieju trwała zacięta walka o statuetkę i podium.
Ostatecznie Mistrzami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokołowie
Małopolskim: Marek Kawa, Julian Piersiak i Krzysztof Walicki.
Wicemistrzami przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. Partyki w Górnie: Agnieszka Kiełb,
Patryk Stec oraz Paweł Rychel.
Miejsce trzecie zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. bł. Br. Markiewicza w Trzebosi
w składzie: Gabriela Szymańska, Zuzanna Pieniek, Sabina Kołodziej.
Gratulujemy zwycięzcom, jak również pozostałym zawodnikom a także nauczycielom
przygotowującym uczniów do turnieju. Samo wzięcie udziału w konkursie o tak dużym zakresie
wiedzy jest już sukcesem.Organizatorzy Turnieju
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Zielono mam w głowie”
W naszej szkole odbył się niedawno konkurs plastyczny pod hasłem „Zielono mam w głowie”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej będącej interpretacją wyrażenia „Zielono mam w głowie”, które po raz pierwszy zostało użyte przez poetę Kazimierza Wierzyńskiego w wierszu o tym samym tytule.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Kacper Wielgosz, kl. 7a
II miejsce Dominik Kosiorowski, kl. 6
III miejsce Anna Kot, kl. 7b
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie, a uczniom nagrodzonym serdecznie gratuluję.
J. Wąs
WIRTUALNE PODRÓŻE
Klasa 2a i klasa 2b uczestniczyła cały rok w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym WIRTUALNE PODRÓŻE. Poznaliśmy świat, kontynenty, nasz kraj i miejscowość realizując poszczególne zadania i biorąc udział w spotkaniach online, które bardzo dzieciom się podobały. Wielką popularnością cieszyła się Ciocia Bombonierka. Stworzyliśmy wielką mapę świata i książeczki "Mój świat".
Zwiedziliśmy Poznaliśmy Europę i dowiedzieliśmy się co to jest strefa Schengen. Wysłuchaliśmy przygód Doktora Dolittle i przy okazji narysowaliśmy to, co najbardziej nam się spodobało. Samodzielnie przeczytaliśmy książkę Łukasza Wierzbickiego “Afryka Kazika”. Przygotowaliśmy również pocztówki z naszej miejscowości i wyślemy je do uczniów z drugiego krańca Polski. Przed nami zajęcia o najciekawszym miejscu w Polsce, jakie chcielibyśmy odwiedzić. Wszystkie materiały gromadziliśmy w Albumie Małego Podróżnika. Nie zabrakło również Wiosennego Polowania. Był to bardzo pracowity rok dla nas. Ale myślę, że było naprawdę warto. Pamiętajmy, że “podróże kształcą”, nawet te wirtualne.
B. Tęcza
Sukcesy naszych uczniów
Nauczyciele Zespołu Szkół w Trzebusce już po raz kolejny zorganizowali wojewódzki konkurs Wiosenne Zmagania Artystyczne 2022 pod hasłem „Rok Ignacego Łukasiewicza”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. , p. Andrzej Ożóg. Głównym celem konkursu było zapoznanie się z kolejami życia i dorobkiem naukowym nieco zapomnianego wynalazcy, Ignacego Łukasiewicza.
Uczniowie mogli wykonać pracę plastyczną lub literacką na jeden z podanych tematów. W kategorii plastycznej uczniowie mogli na przykład wykonać plakat z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza, stworzyć projekt lampy naftowej lub portret naukowca. W kategorii literackiej jednym z zadań było napisanie wiersza, listu do Łukasiewicza lub opowiadania twórczego. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie i zdobyli następujące nagrody:
W części plastycznej:
Hubert Dziadosz, kl. 2a – I nagroda,
Nina Szczepanik, kl. 1 – I nagroda,
Karol Fałda, kl. 6 – I nagroda,
Filip Fałda, kl. 6 – wyróżnienie,
Wiktoria Śliż, kl. 8b – I nagroda,
Anna Starzyk, kl. 8a – I nagroda,
Kacper Wielgosz, kl. 7a – II nagroda.
W części literackiej:
Gabriela Szymańska, kl. 8b – I nagroda,
Sabina Kołodziej, kl. 8b – wyróżnienie.
Kolejnym konkursem, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły był powiatowy konkurs „Ziemia - Nasz Dom – Podwodny Świat”, zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Sokołowie Młp.:
Nina Szczepanik, kl. 1 – wyróżnienie,
Natalia Starzyk, kl. 4 – wyróżnienie.
Opiekunami uczniów w wyżej wymienionych konkursach byli następujący nauczyciele: p. Bożena Mrożkiewicz, p. Małgorzata Kula, p. Łukasz Prucnal, p. Małgorzata Żarek, p. Marta Nizioł, p. Joanna Wąs. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.
J. Wąs
AKADEMIA z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa VII a i b wraz z nauczycielami przygotowała występ artystyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed tylu lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor mgr Lucyna Korzenny, która podziękowała za przygotowanie akademii, zwracając jednocześnie uwagę na to, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i świąt narodowych.
Dzieci recytowały wiersze, mówiące o wydarzeniach z 1791 r., o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami „Mazurek 3 Maja” oraz „Jest takie miejsce, taki kraj”.
Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791 r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.
Oprawa akademii i wykonanie dekoracji:
Joanna Wąs,
Weronika Osetek,
Łukasz Prucnal.
Ogólnopolski Finał Drużyn w Biegach Przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim.
- 1
Ogromne gratulacje składam uczniom: Nieroda Nikodem 8a, Wakuła Wojciech 8a, Wójcik Adam 8a, Kubala Daniel 8b, Matuła Olaf 8b, Plizga Gabriel 8b, Rzepka Damian 8b, Zdeb Kacper 8b, oraz opiekunowi a zarazem trenerowi panu Tomaszowi Korzennemuza zdobycie Mistrzostwa w Województwie w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców w dniu 21 kwietnia 2022r.oraz VIII miejsca w Ogólnopolskim Finale Drużynowych Biegach Przełajowych wczoraj, czyli 10 maja 2022r. w Aleksandrowie Łódzkim.Podziękowania kieruję w stronę Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski pana Andrzeja Ożoga oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Trzebosi za pokrycie kosztów związanych z wyjazdem do Aleksandrowa. GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ!
Dyrektor Zespołu Szkół w Trzebosi Lucyna Korzenny
Szkolna Liga Strzelecka
Szkolna Liga Strzelecka dla uczniów naszej Szkoły jest całkowicie bezpłatna, pozostali uczestnicy bedą musieli ponieść koszty amunicji. Szczegółowe informacje - regulamin
Życzenia
W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego życzmy Pani Dyrektor, Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły, Rodzicom oraz wam Drodzy Uczniowie zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych.
Niech Zmartwychwstały Pan Jezus napełni serca miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Niech ten wyjątkowy czas Zmartwychwstania Pańskiego stanie się źródłem optymizmu i mocy do pokonywania codziennych trudności.
Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunami
Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie
Z okazji obchodzonego 27 marca dnia teatru klasy drugie z naszej szkoły wybrały się wraz z opiekunami do Teatru Maska w Rzeszowie. 29 marca uczniowie obejrzeli sztukę „Czterej muzykanci z Bremy”. Była to niezwykła opowieść o przyjaźni, a także o blaskach i trudach starości. Spektakl spotkał się z wielkim uznaniem naszych najmłodszych uczniów. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. Osobiście mogli wcielić się daną postać przywdziewając jej maskę. Było wiele śmiechu i radości. Niektórzy mają przed sobą artystyczną przyszłość. Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd do teatru. Myślę, że nie ostatni.
B. Tęcza
Wyniki konkursu „Moja miejscowość i region są piękne”
W tym roku nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Nienadówce już po raz 19 zorganizowali wojewódzki konkurs pod hasłem „Moja miejscowość i region są piękne”. W ramach konkursu uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną lub literacką na jeden z wybranych przez siebie tematów dotyczących swojej małej ojczyzny. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, a są to:
Wiktoria Jodłowska z klasy 4 – I miejsce
Maja Matuła z klasy 4 – II miejsce
Kacper Szczepanik z klasy 7a – III miejsce
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
J. Wąs
Kolejne sukcesy uczniów Zespołu Szkół w TrzebosiKolejne sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Trzebosi
Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukces w konkursie plastycznym. Tym razem był to Konkursu Plastyczno – Literacki „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”. Jest to międzypowiatowy konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Młp. i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej, a patronat nad nim już po raz 14 objął Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
W kategorii „Projekt plakietki upamiętniającej pomordowanych w lesie turzańskim” II miejsce zajął uczeń klasy 7a, Kacper Szczepanik. W kategorii „Wyobrażenie plastyczne Matki Bożej Turzańskiej” I miejsce zajęła Nina Szczepanik z klasy 1 oraz Magdalena Tęcza, również z klasy 1, natomiast w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Kacper Wielgosz z klasy 7a.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach.
J. Wąs
Darmowe strony edukacyjne
Od teraz każdy uczeń może korzystać z tych samych zasobów edukacyjnych używając swojego języka ojczystego.Dostęp do serwisu w języku polskim:http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:http://aztekium.pl/ru
I MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH W TRZCIANIE
9 marca w Zespole Szkół Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie k. Rzeszowa odbył się II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL SMART pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego. Na platformie Quizizz w konkursie wzięło udział trzydziestu siedmiu uczestników z czternastu szkół, a aż trzy nagrody przypadło uczennicom klas ósmych naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Szymańska, natomiast wyróżnienia otrzymały Martyna Matuła i Zuzanna Pieniek.
Gratulujemy sukcesów!
„English Special Days”
W związku z przystąpieniem w tym roku szkolnym do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „English Special Days”, przybliżamy efekty jego realizacji na półmetku naszej pracy. Projekt jest wdrażany w ramach innowacji w oddziale „0” i ma na celu budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć dni nietypowych. Jak do tej pory, zrealizowaliśmy cztery kręgi tematyczne: 1. Autumn (jesień); 2. Fairy tales (bajki, baśnie); 3. Winter (zima); 4. Pizza Day (Dzień pizzy). Dzieci chętnie angażują się w zabawy ruchowe, słowne i artystyczne.
9Z zaciekawieniem odgadują zagadki, grają w kalambury i śpiewają piosenki z wykorzystaniem nowego słownictwa. Niejednokrotnie wykazują się wiedzą, która zaskakuje na poziomie językowym. Z dumą opowiadają skąd nauczyli się nowych słówek: rodzeństwo, bajki, zajęcia dodatkowe. Niejednokrotnie dziwią się, że to słownictwo może im się przydać do porozumiewania i zabawy (piosenki, rymowanki). Przed nami jeszcze cztery podobne zajęcia, a póki co prezentujemy kilka zdjęć zrobionych podczas zabawy z językiem angielskim.
Lucyna Stasiła
Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2021/2022 od 10.03.2022r.
Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).
Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.
Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.
Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.
Podsumowaniem projektu będzie koncert 8 kwietnia o godzinie 12.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Podczas tego wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki. Na galę finałową przybędzie gość specjalny – Jan Mela, z którym również przewidziane jest spotkanie o godzinie 17.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.
Organizatorami projektu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w regulaminie na stronie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas
Do pobrania również formularz zgłoszeniowy (zał. nr 2) oraz wzór zgody opiekunów na udział dziecka w konkursie (zał. nr 3).
Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl
ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 1/2022
Rozstrzygnięcie zappytania ofertowego nr 1/2022 - rozstrzygniecie_zapytanie_ofertowego_1_2022.docx
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2022
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2022
pn: „Zakup i dostawa: materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości” .
zapytanie ofertowe nr 1/2022 - PDF - zapytanie_1_2022_laboratoria_przyszlosci.pdf
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie